Moja roślinna bratnia dusza. Epipremnum złociste.

Ten wpis będzie trochę banalny ale dzięki niemu trochę lepiej mnie poznacie, być może dzięki niemu i ja lepiej poznam Was. Będzie zawierał bowiem najważniejszą roślinną prawdę o mnie. Za chwilę dowiecie się jaka roślina zajmuje pierwsze miejsce na mojej zielonej liście przebojów.

Jest to epipremnum złociste, inaczej scindapsus. Część z Was pewnie domyśliła się po zdjęciu widocznym przy wpisie, jednak sporo osób, z którymi się spotykam na co dzień nie zna w ogóle tej rośliny. Prawdopodobnie jest tak dlatego, że nie jest ona jakaś super modna. Prawdę mówiąc… jakieś kilkanaście lat temu totalnie wyszła z mody. Rzadko pojawia się w magazynach wnętrzarskich a jej zdjęcie na Instagramie nie wywoła nawet połowy takiego zainteresowania jak zdjęcie monstery. Czuję się natomiast zobligowana poinformować Was, że ta roślina według mnie jest przefantastyczna! Ma świetne możliwości dekoracyjne – jako, że jest to roślina pnąca pięknie wygląda w wiszącej wersji. Ma sercowate liście… no sami rozumiecie, po prostu nie można jej nie kochać. Lubię w niej to, jak reaguje na światło czyli trochę tak jak ja, bo ja lubię słońce delikatne, przygaszone, właściwie jedynie takie muśnięcie słońcem. Lubię też jej sprężystość. Dodatkowo, fajnie się przebarwia, czasem bardzo kontrastowo, i w zależności od tego ile światła dostanie tak będzie wyglądać. Z wielką ciekawością obserwuję jak rośnie i jakie obrazy malują się na jej liściach.

Nie ma drugiej rośliny, którą bym darzyła taką sympatią i z którą jest mi tak łatwo się porozumieć. Mam wrażenie, że po prostu dobrze odczytuję jej sygnały. Między nami chyba jest wyjątkowy kontakt, to jej najbardziej lubię poświęcać swój czas a obserwowanie jak rośnie daje mi najwięcej radości. I tak się składa, że nie potrafiłabym już bez niej funkcjonować, kompletnie. Nie byłoby mi fajnie bez niej. Mój dom nie byłby tym samym domem. Pogubiłabym się.

Zdecydowanie z epipremnum złocistym nadajemy na tych samych falach. Można powiedzieć, że rozumiemy się bez słów. A jaka jest Twoja roślinna bratnia dusza? Bez jakiej rośliny nie umiesz funkcjonować?

Epipremnum złociste (4)

Epipremnum złociste

Rośliny wiszące 1

Miejska dżungla

Epipremnum złociste (5)